
2 oktober 2020
Van 3 t/m 17 oktober kunt u Lekker Lupine proeven in Wageningse restaurants
Proef allerlei nieuwe, spannende en heerlijke creaties met lupine. Dit is een voedzame boon die in Wageningen op biologische wijze wordt geteeld door boer André Jurrius. Lupine zit vol met gezonde eiwitten. De perfecte vleesvervanger!
Tien restaurants in Wageningen serveren tijdens de Week van de Duurzaamheid (3 – 10 oktober) en tijdens de daaropvolgende Dutch Food Week (10 – 17 oktober) ieder op eigen wijze gerechten met lupine van Wageningse bodem, van curry tot bitterballen tot Thaise soep. Waar gaat u eten?
Deelnemende restaurants
- Colors World Food – Thaise soep met lupine.
- De Keuken – Lupinesalade (die ze ook voor RTL4 maakte) en vegetarische curry met lupine.
- Drinks & Bites – Rendang met lupine in het populaire 5-gangen diner.
- Taste Wageningen – Een verrassing. In ieder geval de lupine borrelboon!
- Food of Cultures – Zuid-Iraanse rode linzencurry met biologische aardappelen en lupine uit de streek
- Soek Damascus – Een verrassing
- Wijnbar Petit Louis – Vegetarische maaltijdsalade met lupine en superlekkere lupine-bitterballen.
- Speciaal biercafé de Vlaamsche Reus – De lupine borrelboon
- Pickleshop “Wat in’t vat zit” – lupine-humus met pickles op brood, lupineburger, rainbow bowl (lunch)
- Brewpub Het Rad van Wageningen – De lupine borrelboon
Lekker Lupine stimuleert de consumptie en teelt van biologische lupine in Wageningen en de rest van Nederland. Dit draagt bij aan de korte keten, natuurinclusieve landbouw en de eiwittransitie. Lekker Lupine werkt samen met consumenten, telers, chefs, studenten, onderzoekers en de gemeente Wageningen.
Kijk op de site van Lekker Lupine voor meer informatie over lupine, de restaurants en de gerechten